The Penn Fund Executive Board

The Fiscal Year 2017 Penn Fund Executive Board

Chair of The Board
Jeffrey Hale Cohen, W’85, PAR’15

Vice Chair of The Board
Lisa M. Aldisert, CW’75, G’75

Milena Alberti-Perez, C’95

Joshua M. Berlin, W’95

Daniel N. Bernick, C’14 G’14

Ezra L. Billinkoff, C’07

Deborah Alyse Brown, C’93

Raquel Cabo, C’04

Alexandra “Lexi” B. Caffrey, W’10

Michelle D. Carter, C’04

Marjorie O. Chee, C’02

Cynthia “Cindy” Frank Edelson, C’80, PAR’13

Adam W. Finerman, W’87, L’90, WG’90

Allison Schneirov Fisch, C’88

Thomas J. Gallagher, C’73, WG’75, PAR’09, PAR’11, PAR’16, PAR’18

Michael A. Gaviser, C’92

Susan Gold Groner, W’81, PAR’19

Lisa A. Grushkin, C’01

Chinita Leung Hard, W’87, PAR’17

Brandon J. Hedvat, ENG’10, W’10, GEN’11

Oren K. Isacoff, C’06, W’06, GR’11, M’13, WG’13

Yusef M. Kassim, ENG’99

Susan Roth Katzke, W’86

Claudia Meer Linehan, C’83

Marc Russell Lisker, C’90

John “Jack” T. Lowey, C’08

Cynthia Warshawsky Mark, C’93, W’93

Aaron H. Marks, C’90, W’90, PAR’20

Leslie Simon Myers, C’88

Jennifer Otto-Klein, C’89

Tamara Totah Picache, W’94

Eric G. Reiter, W’97

Michael S. Rosenblum, W’83

Andrew J. Rosenthal, C’06

Stanley Alan Rowe, W’94

Lex Ruby Howe, C’07, WEV’09, WEV’10, GED’12

Elizabeth Raun Schlesinger, C’99

Marcy E. Schneider, C’88, PAR’16

Sanford “Sandy” R. Simon, W’56, PAR’81

Patrick M. Steel, C’89

Peter C. Stein, C’04

Marla Weinstein Wasserman, C’90, L’93, PAR’20

Rana Yared, C’06, W’06

 

Honorary Members of The Penn Fund Executive Board

Mr. David C. Abrams, C'83, PAR'12, PAR'15

Mandee Adler, C'94, W'94

Brett Barth, W'93

Allan C. Bell, C'81, PAR'11, PAR'13

Lois E. Bingham, C'89

James Brower, C’03

Herald Chen, ENG’93, W’93

Douglas Cox, W’68, WG’73, PAR’00

D. Michael Crow, C'68, WG'70

Susan Frier Danilow, CW'74, G'74

Timothy M. Donza, C'02

Mark First, W’87, PAR’18

Darren M. Fogel, W'93

Howard Freedlander, C’67, PAR’02

James J. Fuld, Jr., W'69, PAR'11

Howard Furst, C’89, WG’00, FEL’00

Lindy Allyn Gallagher, AMP’75, PAR’09, PAR’11, PAR’16

Richard Gay, W'90

Teresa Tong Gee, W'84

Joseph B. Glossberg, W'63, WG'65

Marek D. Gootman, W'92, G'93

Michael Gordon, C'87

Lisa Gottesman, W'78

Joseph Halprin, C’87, W’87,L’91

JoAnn Harmon Hitt, W’83, PAR’13, PAR’16

Shannon H. Hedvat, ENG'07, GEN'08, L'11

Norman P. Hetrick, Esq., C'65, PAR'93

Stephen J. Heyman, W'59

Elsie Sterling Howard, CW'68

Martin Hrivnak, C’99

Mike Huber, W'53, ASC'61

Kevin Johnson, C'96

Robin Kaplan, C'91

Beth Kean, ENG'89

Melissa Patrusky Kogan, W’85

Douglas Korn, W’84

Stacey Rosner Lane, C'80

Laura Lazarus Goldstein, C'91

Mrs. Mary Ann B. Greenawalt, CW'62, PAR'87, PAR'91

Mark W. Maas, C'73, PAR'09

Marc F. McMorris, C'90, WG'94

Amy Tucker Meltzer, C'89

Eric Morgenstern, C'84

Jenna C. Moss, C'07

Lisa Feinman Myers, C’89

Steven S. Novick, C'88

Jason Pantzer, C'93

John A. Petts, PAR'02, PAR'04, PAR'08

Jefrey Pollock, C’93

Stephen Rabinowitz, C'80

Joseph F. Rascoff, W'67

Mrs. Pamela Petre Reis, CW'70

Jennifer Saul Rich, C'92Andrea Colvin Roberts, C'77, G'77, PAR'08, PAR'15

David Rosenberg, W'78

Deborah Zinn Shiffman, C’89

Christopher L. Shoemaker, W'91, WG'97

Peter V. Shoemaker, C'86

Jan A. Sigmon, C'82, PAR'13, PAR'17

Nikki Schefler Silver, C’89

Patricia Braun Silvers, CW'72

David E. Simon, W'95, WG'01

Maura Mimnagh Thibault, C’94

Lacey Tisch, C’03

Jessica B. Trief, W'08

Mr. Keith W. Vass, C'77, L'80

Trent Ward, ENG'03, W'03

Jill Topkis Weiss, C'89, WG'93

Candice Wang Willoughby, C'97

Arthur M. Wrubel, W'87

Joan B. Zamoiski Rogers, M.D., CW'72, GED'73, MED'79